MARZEC RYBNICKIEJ EDUKACJI

Autor:
UM Rybnika
Data publikacji:
01 Marzec 2021
Odsłuchaj tekst

W marcu w Rybniku zwyczajowo organizowane były targi edukacji. Z uwagi na sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia, przedsięwzięcie nie mogło odbyć się w tradycyjnej formule. Aby ułatwić młodzieży podjęcie decyzji co do dalszej edukacji i wskazać jak najszerszy wachlarz propozycji, przygotowano  całomiesięczne wydarzenie pod hasłem: Marzec rybnickiej edukacji.

Przedsięwzięcie  skierowane jest przede wszystkim do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, stojących przed wyborem swojej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Dla tegorocznych maturzystów prezentowana będzie  oferta rybnickiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

Przedstawiamy różne formy zapoznania się z możliwościami kształcenia w Rybniku:

  • Dostępny jest informator o zawodach, stanowiący kompendium informacji o tym, gdzie i na jakim kierunku można podjąć kształcenie zawodowe. 
  • Każda szkoła ponadpodstawowa zaplanowała wirtualne Dni Otwarte, można obejrzeć film - wirtualny spacer po szkole, a następnie zadać pytania na interesujące tematy nauczycielom czy pedagogom danej placówki. 
  • Zaplanowano warsztaty dla doradców zawodowych ze szkół podstawowych, aby także dysponowali pełną wiedzą na temat kierunków i możliwości kształcenia szkół ponadpodstawowych w Rybniku. 
  • Odbędzie się też cykl spotkań na warsztatach praktycznej nauki zawodu, w których wezmą udział doradcy zawodowi, aby następnie - wyposażeni w informacje - mogli zdalnie przekazać rekomendacje o zawodach swoim uczniom. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  31